Kaxx

Může být člověk anorektik z přetrénování?

Mě osobně to zní divně a až neuvěřitelně, ale dneska jsem slyšela že jedna holka byla chvíli anorektičkou kvuli velké sporotvní zátěži- přetrénování.

Nejlepší odpověď
Damiana

Může. Protože anorexie znamená v překladu nechutenství. Takže při nadměrné zátěži a opravdu hodně velkém fyzickém vyčerpání může dojít k tomu, že dotyčný nemá chuť k jídlu. Pojmenuje se to sice takto lékařsky, ale může to být jen krátkodobá záležitost. S mentální anorexií, která je již cíleným odmítáním jídla to nemá nic moc společného.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­norexie