Bronzový

Může být člověk alergický na vodu?

přežil by?
Doplňuji:
jídlo je také nezbytné a někdo má alergii třeba na papriku, i když ji potřebuje "k přežití"

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co vím, tak alergii na vodu lze mít ve smyslu při kontaktu s kůží, respektive na minerály v ní. Sama mám problém s městskou vodou na Královehradecku, kde po sprchování mě svědí celé tělo a mám načervenalou pokožku. Taky nepřipadá v úvahu, abych se koupala v rybníkách nebo bazénech...

Další odpovědi:

Zlatý

Jsou některé vyjímky kteřé mají problémy s používáním vody k hygieně. Je to ale způsobeno kůžé. Neni snad znám případ, ýe by někdo vodu nemohl pít. Voda je téměž ve všech potravinách, takový jedinec by dlouho nepřežil.

Stříbrný

O téhle alergii jsem jednou četla článek. Dívka měla alergii, pít vodu mohla zcela normálně, jako my ostatní, ale měla problémy ve sprše - nemohla tam trávit déle, než co nejkratší čas (otázka něco málo minut), jelikož jí po chvilce začala červenat a svědit kůže.

Zajímavý článek o této alergii si můžeš přečíst třeba zde http://prozeny.blesk.cz/…

Zlatý

neznám nikoho takového, bez vody by člověk nepřežil

jenže papriku nezbytně k životu nepotřebuje to nemůžeš porovnávat

Zlatý

Na čistou vodu?
Pochybuju. ČISTÁ voda je pro tělo nezbytná.
-------
Nepotřebuje k přežití papriku, ale jídlo. To je velký rozdíl.

Pokročilý

Voda tvoří docela velkou část našeho těla (tuším, že okolo 70% hmoty). Dokonce i v kostech je nějaké procento vody, i když je tam pouze navázána. Voda je také potřebná pro většinu chemických reakcí v těle. Člověk alergický na vodu (čistou H2O) by nemohl dýchat, trávit, pohybovat se, a nakonec ani žít.

Samozřejmě voda obsahuje spoustu rozpuštěných minerálů, ale pokud to není speciální lázeňská voda s vysokým obsahem něčeho fakt nepřirozeného, tak alergii ani dostat nejde.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.