Rokio

Může být člověk agresivní a zároveň být v klidu?

Co když někdo někomu neoprávněně nadává a říká to klidným hlasem, nebo učitel dá žákyni facku a udělá to v klidu. Daní agresoři svůj opovrženíhodný čin udělali a přitom si zachovali chladnou hlavu. Je tohle agresivita provedená v klidu?

Nejlepší odpověď
luckykubrt

Člověk si může vybíjet svoji agresivitu i hraním her. A ve svém reálném okolí se pak chovat klidně. Jinak agresivita prováděná v realitě je pořád agresivita i když to vypadá, že je ten člověk klidný. Je to jen potlačování vlastního svědomí. Taky k tomu může dojít pod vlivem alkoholu nebo drog, kdy je to těm agresorům jedno. Mezi drogy neboli návykové látky beru i pití kávy nebo kouření cigaret. To jsou takové „tlumiče“ našich nervů. Takže to vypadá jakoby byl agresor pod sedativy. :D

Další odpovědi
Drap

Když někdo někomu nadává, nebo ho kritizuje v lidu, nemusí to být agresivita, ale pouhé faktické zhodnocení situace.

anonym

Stačí se naučit pevné sebekontrole a přechod mezi fackou a úsměvem s rozumnou klidnou mluvou může dokonce i působit přirozeně.