Může být čech důstojníkem letectva USA?

Pokud ano, jaké vzdělání musí mít? Stačí střední škola v česku, nebo musí být v USA?

Doplňuji: Jee mi jasné, že potřebuji vysokou školu, tu bych chtěl studovat už v USA. Jen mě zajímá jestli mohu vystudovat střední školu v česku a až poté studovat vysokou v USA.

Odpovědi
Reezo

Lol Americku :D dobrej název pro USA… Já osobně si myslím, že by jsi musel být prvně občan USA, aby jsi mohl vůbec vstoupit do jejich armády. Pochybuju, že tam pustí každého

JájsemRaibek

Mám takové tušení, že službu v cizím vojsku musí povolit prezident republiky.

Lamalam

Střední škola ani v Česku ani v Americku rozhodně nestačí.
Doplňuji:
To nejlépe zjistíš přímo na webu konkrétní vysoké školy.

led

Medzi dôstojníkmi United States Air Force; USAF sa nájde aj veľa ľudí českej národnosti. Treba si uvedomiť, že americká národnosť vlastne nejestvuje. USA sú multinárodnostným štátom.
Problém ale môže nastať u občana Českej republiky, ktorý by chcel slúžiť v USAF – tu nie som si istá právnou otázkou.
Aj naši vysokoškolsky vzdelaní vojenskí piloti musia absolvovať preškolenia na vojenskej leteckej škole, testy a kvalifikačné skúšky pre lietadlá USAF