hanny 2

Může braní antibiotik zrušit účinek antikoncepce?

Doplňuji:
Dcera kamarádky takto zdůvodnila svoje těhotenství a když se ptala doktora,jestli je to možné/mají společného/,tak jí na to odmítl odpovědět,že je to věc její dcery.

Nejlepší odpověď
bigbít

Možné to je, mluvila jsem o tom se svým gyndařem…:-)
V době braní ATB při HA se doporučuje proto používat pro jistotu i jinou ochranu a to nejlépe tedy kondom…jinak je to risk, že naruší jinak spolehlivé účinky HA proti
otěhotnění…případně i třezalka tečkovaná může účinky HA oslabit, to se píše i v příbalácích u HA

Další odpovědi
Miroslavst

Nežádoucí účinky a tkz. kontraindikace by měla být uvedena v každém příbalovém letáku u léku.
Rovněž tak každý lékárník a doktor by měl přesně tuto otázku zodpovědět.

dědapetr

antikoncepce vs. antibiotika
Chtěla bych se zeptat, zda mohou antibiotika Klacid SR ovlivnit účinnost antikoncepce – Tri regol. předem děkuji za odpověď
Odpověď odborníka:
Dobrý den, obecně vzato mají antibiotika jistý vliv na účinnost antikoncepce (zejména pokud se metabolizují stejnou cestou), nicméně zásadní dopad ATB léčby na účinnost antikoncepce není nijak dramatický (k zásadním lékovým interakcím by mohlo dojít např. během léčby antituberkulotiky). Za daných kolností se v podstatě nemáte čeho obávat.

MUDr. Rostislav Kuklík

Salvaje

Asi záleží na typu antibiotik, ale taky jsem četla, že je to možné…
Pokud se toho doktora ptala ohledně dcery, která je plnoletá, tak jí nesmí říct nic. Pokud by se zeptala lékárníka anonymně, jestli konkrétně tyto antibiotika ovlivňují účinnost antikoncepce, tak by jí odpovědět měl.

klaruška

Úplně učinky ,,nezničí" . Ale kvůli antibiotikům by mohla antikoncepce mít menší účinnost.