bolak

Může bejt člověk, kterej byl ve vězení, poslancem nebo třeba i prezidentem?

Tak mě napadá, když nemůže bejt policajtem tak jestli tyhle pozice jsou mu taky zapovězený..

Nejlepší odpověď
radce

Samozřejmě, většina komunistických prezidentů si lágrem prošla. A náš první český prezident by také mohl vyprávět – kdyby ještě mohl…

Další odpovědi
led

Policajt je profesia, zamestnanie pre ktoré platia určité podmienky.
Politik – poslanec i prezident sú volené funkcie (aj keď niektorí majú z toho zamestnanie na celý život…), kde tiež platia určité zákonom určené podmienky, ale rozhodujúce je množstvo hlasov voličov, ich dôvera (ak pozriem do histórie medzi povojnovými prezidentmi Československa nenájdeme, snáď okrem Ludvíka Svobodu, žiadneho, ktorý by „nesedel“.).

zzzzz

Existuje výpis a opis z rejstříku trestu, Policista nesmí mít záznam ve výpise, ale může ho mít v opise. Z výpisu se tresty časem mažou, z opisu ne. Poslanec nebo prezident, může mít záznam všude, jak se teď ukázalo, tak svou funkci může klidně vykonávat i z basy.
Stačilo by, aby se teď poslanci dohodli a změnili ústavu s tím, že kdo je pravomocně odsouzen, tak ztrácí všechny veřejné funkce a nebyla by to teď taková ostuda. Jestli bude Pekárek hlasovat z basy, tak se můžeme hanbou propadnout.

M.

Jde vidět, že nevíš asi nic o Havlovi.
Samozřejmě, že může, však to vidíš.

oskar

U nás v Kocourkově je všechno možné…

Lyn

Může, zvlášť když má všechno předem domluvené…

bolak

M.: já měl namysli spíš vrahy, sexuální devianty a loupežníky, ale asi sem měl napsat rovnou, že lidi co byli vězněný neprávem nepočítat..

led: tak jestli to chápu správně, tak ať člověk spáchal cokoliv, třeba i vlastizradu, tak může bejt prezident český republiky? i když je to třeba masovej vrah nebo pedofil, jde tedy jenom o to aby ho někdo zvolil, nic víc? žádný podmínky co do morálky tam nejsou?