Daniel16

Může barvivo, které je obsaženo v barevných skleničkách, obsahovat rakovinotvorné lát­ky?

Nejlepší odpověď
ReHu

V některých určitě ano.
Jde o to, kde ta barva je. U levnějších, kde se šetřilo je možnost vyšší.
Na vnitřní stěnu se nedává. Ani k hornímu okraji, kde se dotýkají rty.
Někdy se dává na vnější stěnu, někdy se zapracovává do materiálu.

Další odpovědi
arygnoc

20% detá sa rodí s alergiuo.
50% detí opúšťa základnú školu obéznych.
75% obyvateľstva európy je obéznych a v dôsledku toho postihnutých kardiovaskulárny problémami.
a to nehovorím o astmatikoch, diabetikoch, …

či vôbec ubehne dostatočná doba na to, aby stihli ochorieť rakovinou.

exaktne nemožno o tej-ktorej látke povedať, že spôsobuje rakovinu, maximálne je možné pozorovať jej zvýšený výskyt pri ochoreniach tou-ktorou rakovinou.
toť vše.

na rakovinu zomierajú i v podstate >zdraví< ľudia.

😉

Nechápavé

Může..