Ella

Může auto městské policie stát na parkovišti vyhrazeném pro invalidy?

Nejedná se o žádný zásah ani nic, vypadá to, že si páni policajti zašli nakoupit nebo obíhají auta s pokutovým blokem kvůli parkovnému…
Přijde mi to takové… nevím neetické? Máme tady jenom dvě místa vyhrazená pro invalidy a oni si tam klidně zaparkujou (hlavně že nám, co máme rezidenční kartu dávají za okna pokuty, že nemáme zaplacené parkovné…)

Nejlepší odpověď
venkovan

Nafotit, oznámit, zavolat Polici ČR, že na parkovišti pro invalidy brání nějaké osobní auto které není označeno, že ho řídí invalida, a že jiný invalida má problémy do auta nastoupit a potom od hlídky požadovat zapsání situace. Kde je napsáno, že invalida se mezitím do vozidla nedostal a neodjel. není od věco trocu událost zdramatizovat, že dochází k hádce a napadení.

Ale popravdě – nevím zda už jenom fakt, že vozidlo je označeno jako vozidlo městské policie bychom jako veřejnost neměli toto označení vnímat, že je to vozidlo řízení invalidy (myslím, že i na duševní stav se invalidita dá uznat). protože jak se jinak dívat na člověka který od veřejnosti vyžaduje dodržování práva a sám ho porušuje. Jedině jako na duševního mrzáka.
Takže napsat dopis na ministerstvo dopravy, ministerstvo vnitra a do parlamentu aby vozidla označené jako městská police byly automaticky brána jako vozidla řízené invalidními občany (a obce mají hned splněný požadavek/limit na povinné zaměstnávání lidí s handicapem.

Další odpovědi
Drap

Nemůže, jen při zásahu. Bohužel děje se to často

dědapetr

Nesmí,ale oni si dělají co chtějí.Nebo jou invalidní na hlavu.

Marunka2

Neměli by. Co třeba to nahlásit policii státní?
Jistě se nic nestane, ale třeba se to dostane k nějakému snaživcovi, co se na to aspoň přijede podívat…