babča

Může aloe vera přezimovat v šeru?

Odpovědi
briketka10

http://e-aloevera.cz/pes­tovani-aloe-vera

v šeru přezimovat nemůže viz odkaz..

hanulka11

no světlo by měla mít , přezimuje sice v chladné místnosti při teplohách 10 – 12°C, teplota by však neměla klesnout pod 5°C. I během zimy občas zalijeme a když nebude mít trochu světla nepřežije

terry

Jak velkém šeru?
Dny jsou teď vcelku krátké, tak ani u okna toho světla moc nemají.

anonym

Může, ale jako pro ostatní sukulenty a kaktusy platí – nízká teplota a absolutní sucho. Je potřeba ji připravit na přezimování delší dobu před tím. Hlavně musí vyschnout substrát. Jakmile bude mít vodu a ne teplo a světlo, tak jí uhnijí kořeny. Pro probouzení platí – napřed mírné světlo (aby se nespálila), potom teplo a nakonec voda. Já přezimuji Aloe variegata v polotemné místnosti, od října absolutně bez vody, teplota kolem 12 stupňů a pravidelně každý rok v zimě kvetou. Loni měly všechny kytky dva květní stvoly.