TONICK

Může aktivní rozbočovač VGA sloužit i pro „oddělené obrazovky“?

Hezký den,
až mám poměrně výkonný počítač, tak moje grafická karta je integrovaná do základní desky. Tudíž se od ní nedají očekávat zázraky (použití pro dva monitory na jednom puštěný film na druhém práce – oddělené obrazovky),.. Našel jsem ale na internetu něco jako aktivní VGA rozbočovač (cena okolo 500 Kč), který má jeden VGA vstup a dva výstupy. A já teď nevím, zda-li se to dá využít i pro oddělenou práci na obrazovkách (jako by to bylo u klasické grafické karty, kde je možné mít v jednu chvíli na každé obrazovce jiný obraz (rozšířená pracovní plocha)), nebo zda-li to slouží pouze ke sdílení obrazovek (tak jak to vidíme v supermarketech, kdy na všech běží jedna a táž obrazovka – sdílená pracovní plocha)? Děkuji za odpověď

P.S. Palce za snahu odpovědět :)

Nejlepší odpověď
Hlada

S rozbočovačem to nepůjde. Na výstupu může být víc monitorů, ale se stejným obrazem. Bude potřeba koupit grafiku s dvěma výstupy, což mají prakticky všechny. Rozlišení a umístění monitorů se nastavuje ve Windows.