Avatar uživatele
mj81

Muž a žena v restauraci – placení

Muž a žena jdou spolu do restaurace – kdo platí? Setkal jsem se s případy, kdy platí ten, kdo pozval (= muž), kdy platí každý sám za sebe, kdy se oba v placení střídají (teď já, příště ty). A jak by to podle vás mělo být, pokud jsou ti dva partneři? Setkal jsem se s případem, kdy to slečna pojala pokaždé stylem „Dneska půjdeme do restaurace na večeři, odvezeš mě tam autem a povinně zaplatíš za oba.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Sandy před 5154 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Když jsem zvala já, tak jsem i platila a blbé mi to nebylo. Při prvních, seznamovacích schůzkách by měl ale platit muž.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Nazor,ze musi pokazde platit muz je z dob,kdy zeny nepracovaly a byly zenemi v domacnosti,cili bez prijmu.Nevidim jediny duvod v dnesni dobe,proc by to nemelo byt fifty-fifty.Taky jsem se s tim samozrejme setkal,ale ty slecny slusne receno nestaly ani za starou backoru.Ony zastavaly nazor,ze gentleman by mel vzdy platit utratu,ale o slusnem chovani ani neslysely-do dveří restaurace se cpaly jako prvni…atd. Od takovych rychle pryc

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dnes-případ od příp.Někdy on,někdy ona, někdy nikdo(nesmějí se nechat chytit).V př. „pozvání“
platí ten,kdo zve.Většinou.Záleží na dohodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Ani nevíš jak rád bych šel, ale zrovna mě bolí hlava. Půjdem až jindy, až budeš platit ty, jo?
Tomu, aby se nechala odvézt, a ještě si nechat zaplatit, když to vymyslí, tomu říkám vych…
Ale vždy jde o dohodu.
My to dělali tak, že jsem platil já a ona mi dala peníze, aby to nevypadalo blbě. Stejně si myslím, že v restauraci je jim to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

měl by platit ten, kdo zve.. ale je to na každým jak si to zařídí..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Asi jsem ze staré školy, ale myslím, že pokud jsou pár, měl by platit muž. Většinou to je stejně živitel rodiny.
Neberu to ale jako samozřejmost, a také jsem platila za oba. Dala jsem ale kačky nebo peněženku partnerovi a ten pak platil.
Myslím, že doba si žádá přizpůsobení.
A pokud se týče např.obchodních jednání při obědě, platí ten, který zve, ať už žena či muž, mladší či starší. Pokud ovšem pozvaný je muž a chce platit, nechává se to na něm.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gorouš

Podle mě je absolutně jedno, kdo to zaplatí, protože jsem pro rovnopráví muže a ženy, ale když pozvu ženu na rande, schůzku nebo někoho pozvu do restaurace, tak to vždy zaplatím já, pokud si na tom rohatě nestojí dotyčný, že chce platit on.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Nevím,jak je to podle etiky,ale platí muž nebo žena,podle dohody.Je hezké a možná podle pravidel minulé doby ,platí muž-je to elegantní a vypadá to dobře.Ale dnes je jiná doba,ze které se vytratila i ta elegance a slušnost.Ale dohoda by měla platit skoro vždy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek