Musíte si při příchodu do práce „píchnout“ na píchačkách?(myslím i modernější způsoby jako přiložení vstupní karty)

Nejlepší odpověď
mosoj

Půl života jsem pracoval jako mistr a vedoucí chemického provozu (nepřetržitého) !!

Zrušit píchačky jsme se odhodlali jenom jednou, ale rychle jsme to zase zavedli nazpět. Hodně lidí je neukázněných a myslí si že majitel fabriky ty peníze na jejich platy dostává od pána boha. Tímto se omlouvám všem, kteří to myslí poctivě a většinou na tyto lidi doplácí.

Další odpovědi
anonym

Ano,a to dokonce 2 krát.Poprvé při vstupu do závodu,pak při vstupu na samotné pracoviště,to samé po skončení směny.Nejsou to ty staré píchací hodiny,jak je používal Hujer ve filmu Marečku..,ale elektronické,takový průkaz zaměstnance,dos­táváš na ni sváču,obědy,značíš odchody na dovolenou,léka­ře,školení,vše má svoje příslušné číslo.

casey

Bohuzel take ano, mame dochazkovy system se cteckou otisku prstu. Zamestnavatel se obaval, abychom si „nepichali“ kartama navzajem.

baghira

V předchozím zaměstnání ne, v současném ano (klik myší v intranetové aplikaci). Nicméně vzhledem k volné pracovní době se jedná jen o formalitu – i v praxi, když někdo zapomene, nic se neděje. U nás jsme placení za odvedenou práci, ne za odsezený čas :)

Deli

Nikdy jsem píchačky neměla a doufám, že nikdy mít nebudu.
Maximálně jsem vyplňovala písemně docházku s časem příchodu a odchodu.
Teď doufám, že mi vyjdou moje plány a budu svou paní 🙂

Ella

Ano, při příchodu do budovy projedu kartou terminálem, na pracovišti se zapíšu do docházkové knihy, snídani/oběd/večeři znovu projedu kartou, odchod z pracoviště zapíšu do d. knihy a odchod z budovy znovu projedu druhým terminálem :) nevadí mi to – nemám, narozdíl od některých ostatních u nás, problém s docházkou ;)

fablen

v práci máme linkovaný sešit velikosti A5 a tam se jeden za druhým denně zapíšeme jak přicházíme. Odchod si pak píšeme vedle příchodu, zapisuje se tam i dovolená, lékař apod.
Nějaké podklady pro výpočet mezd potřebujeme 🙂

Sea

mívali jsme v práci automat na kartu, nyní to vedoucí vyřešili: otiskujeme prsty 🙂a to při příchodu do práce, při odchodu, při pauze na oběd.....vše musejí mít zaznamenáno jak ve věznici 🙂

jendahun

Zažil jsem píchačky jeden rok v továrně – frustrující a deprimující zážitek.
Dnes po příchodu do lesa se akorát zahlásím datlům a strakapoudům,že už přišla konkurence.

Ro-man

Nedávno nám v práci zavedli tenhle vynález http://www.eten­d.cz/ a to je teprve radost. To už jen tak neokecáte. Jediná výhoda je že ubylo papírování s docházkou.