modrypezotek

Musím zvýšit pojistnou částku, když si to pojišťovna žádá?

Nejlepší odpověď
standa

NEMUSÍTE.

ALE pokud obdržíte informační dopis, ve kterém pojišťovna oznamuje navýšení pojistného o tzv. ´indexaci´, tak se musíte písemně ozvat, že NESOUHLASÍTE, jinak se má za to*) že s navýšením souhlasíte a pojišťovna je oprávněna nedoplatky vymáhat…

*) v drtivé většině případů TO mají pojišťovny ošetřené ve smluvních podmínkách

Btw
indexace pojistného má svůj nesporný význam při vyšší míře inflace…, protože konstatní výše pojistného je znehodnocována vlivy inflace.