jirka21kufr

Musím vyndat baterii z notebooku, když chci vložit disk?

Mám disk 100 GB a chci ho dát do notebooku, ale když ho tam vložím, tak se zasekne bios. Nejde tam dát, až vložím Acronis Disk Director, abych disk mohl naformátovat?

Odpovědi
anonym

Chceš připojit disk do notesu za běhu???
:-O
No – teoreticky bys nemusel ani nic odpálit – ale BIOS si jej v tom případě nenačte a nepřipojí – takže nebudeš mít co formátovat…
Co ten disk zkusit připojit do jiného pecka?? – jak ´druhý´…

cochee

Jak se zasekne BIOS? Popiš to blíže. Zformátovat zkus tak, že BIOS přepneš na start systému přednostně z optické mechaniky, pak vlož disk (ano, nejlépe při vyjmuté baterii) a pak dej do optiky nějakou live distribuci Linuxu anebo nějaké to administrátorské pomocné CD (například Hirens' Boot), případně přímo instalačku Windows, s ní můžeš naformátovat disk před samotnou instalací Win – s tímto médiem v CD/DVD mechanice notebook zapni.