jivaj

Musím vyměnit vodovodní přípojku a to už od hlavního ventilu. Nevím zda je to pravda. Jak to vlastně je?

Přípojka
Doplňuji:
Je ještě v olovu a prý od hlavního uzávěru si jí musím vyměnit sám na vlastní náklady. Hlavní uzávěr je přes chodník a celou silnici.

Nejlepší odpověď
www

Proč vyměnit ??
Doplň otázku, nevím na co a jak odpovědět 😉

Další odpovědi
mosoj

Múže to být u vás jinak, ale běžné je že vodovodní přípojka až po vodoměr ( včetně vodoměrné šachty – pokud je) je ve vlastnictví organizace provozující vodovod.
A ta by měla také tento úsek opravovat.
Doplňuji:
Jo v olovu ? Tak to bych na vodaře pěkně zatlačil, případně bych dal stížnost na hygienu. V tomto případě se poruchy tak hned nedočkáte.

arygnoc

nemusíte.
počkejte na první havárii a vodaři ji vymění tak či tak.

vy se musíte o trubky starat od vodoměru.

V.3.S.K

Jsem zam. vodáren,od dom.ventilu(za cestou)si vše platí majitel(výkop,pro­tlak …)pokud máte VDM v domě pak budou chtít ať si koupíte tubusovou šachtu(cca700­0kč)aby byla mimo oplocený pozemek.Taková výměna bude asi cca 20000kč bez tubusu ve Vašem případě.Nejdrahší jsou výkopové práce,v asfaltu cca 1500kč,zeleň bez sítí(elek.,plyn,op­tika …)1200kč +100kč za každou síť.Řeči že po VDM se starají vodárny jsou přežitkem komunismu a dávno neplatí.Kterékoliv vodárny Vám můžou domluvit splátkový kalendář