sved

Musím v žádosti o soc.dávky uvádět příjmy mé spolubydlící ( jsme oba v nájmu)jako další posuzovanou osobu v domácnosti?

Doplňuji:
Chtěl bych zdůraznit,že se spolubydlící nemáme naprosto nic společného,je to cizí osoba,tak proč by měly její příjmy mít vliv na výpočet mých dávek.

Nejlepší odpověď
iceT

Asi ano,pokud bydlíte pod jednou střechou a uvedeš,že bydlíte spolu.
Doplňuji:
No to ale úředníky na sociálce asi zajímat nebude,že spolu nemáte nic společného a neptej se mě proč to tak je.
Známej takhke taky nahlásil,že bydlí sám a přijeli si hi ho zkontrolovat,on ovšem bydlí s matkou,což není osoba cizí(ono je to ale fuk)a dávky na bydlení mu docela snížili,takže asi tak.

Další odpovědi
anonym

Odpověď bude záviset na tom, o jaký druh dávky žádáte. Vyplníte-li, že žádáte o sociální dávku v domácnosti, kde jsou dvě osoby, tak musíte vyplnit i příjem dvou osob. Když budete vyplňovat žádost s tím, že uvedete pouze sebe, tak bude zase dávka určena pouze Vám a její výše tomu bude odpovídat.
Potom ovšem musíte spoléhat na to, že se nenajde žádný práskač, který by sociálce nahlásil, že v bytě bydlíte dva.

anonym

Podle § 115 Občanského zákoníku je „Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.“. Podle tohoto http://profipra­vo.cz/index.php?pa­ge=article&id_ca­tegory=11&id_ar­ticle=244036&c­sum=f923f7d7 výňatku z Usnesení… ale pouhé spolubydlení dvou nezávislých osob neznamená ´společn domácnost´ těchto osob.
😉
Podle mne svou spolubydlící uvádět nemusíš, ale pokud jde o uvedení nákladů na bydlení, musíš uvést jen tu částku, kterou skutečně hradíš (tedy alikvótní část skutečných sdílených nákladů – nájem, energie…).