terka99

Musim umet zpivat na pedagogicke skole??

Ahoj…chci byt ucitelkou na zs. A chtela bych jit na pedagogickou skolu..ale neumim zpivat ani nehraju na klavir. Vadi to?? Dik terka
Doplňuji:
Chci ucit Zemepis, Dejepis a Matiku..ale neumim zpivat..jestli se na pedag. musi zpivat tak pujdu na gympl. Dekuji terka

Nejlepší odpověď
annas

Zatím sei neuvědomujete rozdíl mezi střední pedagogickou školu a pedagogickou fakultou na vysoké škole. Proto vysvětlím.

  1. Na střední pedagogické školé, která končí maturitou a na níž je jedním z oborů učitelství pro mateřské školy., je podmínkou zpěv a hra na hudební nástroj.
  2. Jinak obor učitelství pro 1. základní školy se studuje na pedagogické fakultě některé univerzity. či jiné VŠ. . Pro výuku na 1. stupni je třeba umět zpívat a hrát na hudební nástroj – preferují se housle nebo klavír. . Praktická přijímací zkouška se koná z hudební výchovy.
  3. Na učitelství pro 2. stupeň ZŠ se rovněž připravuje na pedagogické fakultě. Chcete-li vyučovat zmiňované předměty, vyberete si dva obory v kombinaci.

    dva obory přírodovědné – třebe MAT – CHE, ZEM – TV, atd., nebo DEJ + něco. Jen na některých fakultách lze spojit přírodovědný a filologický obor, tedy ZEM a DEJ. Ale za č roky se mohou obory změnit.

    Zatím máte čas, uvidíte, jak se bude váš zájem vyvíjet. Pokud nebudete studovat obor Hudební výchova, zpívat ani hrát nepotřebujete.

Další odpovědi
xxx3

Na střední pedagogické je to nutnost, protože to je „přípravka pro mateřinky“. Pokud chceš učit na ZŠ, tak musíš mířit především na pedagogickou fakultu VŠ, kde se to odvíjí podle toho, co přesně chceš učit. Matikáře zpěvem ani klavírem nikdo nemučí.

Nuk nuk

Pokud chceš učit na ZŠ, měla bys mít především vysokoškolské vzdělání. Pak záleží jen na tom, na kterém stupni hodláš učit a co. Pro první stupeň je zpěv a hra na hud. nástroj (nemusí to být klavír) podmínkou už u přijímacích zkoušek. Chceš-li učit na 2. stupni, zkoušky budeš skládat podle předmětů zvolené aprobace.

NikkiHeat

Chodil jsem asi se třema holkama z pajdáku a všechny na nějaký hud. nástroj hrály takže to asi bude podmínka.....ale s tím zpěvem si nejsem jistý.

Mc Merkurion

no,asi záleží co chceš učit,jestli myslíš ZŠ,a budeš na druhým stupni učit matiku a fyziku,tak si myslim,že nebudeš muset umět ani zpívat ani na nic hrát,na 1.stupni to bude ale jiné…