JoelCZ

Musím složit rozdílové zkoušky, abych mohl pokračovat ve studiu na gymnáziu?

Chystám se jet místo 3. ročníku do USA na High school a jediné, co mě odrází je představa, že bych musel ročník v česku opakovat. Musím tedy složit rozdílové zkoušky, abych mohl pokračovat dále ve studiu, nebo ne? A pokud ano jsou ty zkoušky těžké?

Nejlepší odpověď
da ny

Všichni studenti (již 20 let), kteří studovali po 3. ročníku SŠ formy gymnázia rok v cizině po navrácení zpět do školy nic „neopakovali“. Prostě nastoupili do 4. ročníku, aby mohli normálně dostudovat a odmaturovat. Je to jen prodloužení studia s roční pauzou :D Škola jim to laskavě umožnila…
Nikdo nemohl vykonat žádné rozdílové zkoušky (je to nesmysl). Tam se zdokonalíte v jazyce, budete tam „skvělý student“ nic z toho, co se budou učit Vaši spolužáci se tam ani vzdáleně nenaučíte.
Přesné informace přece získáte na Vašem gymnáziu ;).
Tohle by asi nevyřešila ani žádost o IVP…
Prostě odmaturujete s těmi, kteří jsou nyní o ročník níž.