TomDG

Musím si rezervovat jízdenku do autobusu na IDOS?

Dobrý den, zítra jedu z Prahy do Tábora autobusem a chci se zeptat, spíš ujistit. Když na idosu je v poznámce malé tlačítko „KUP!“, tak dopravce vyžaduje rezervaci, nebo si jízdenku stačí zakoupit v autobuse? Podotýkám, že to je Arriva :) Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, je to pouze doporučení. To tlačítko „kup!“ je jen zjednodušené přesměrování na prodej elektronické jízdenky v e-shopu. Jízdenku si klidně můžete koupit až u řidiče (pokud nejde o „spoj s povinnou rezervací jízdenek“, což by tam bylo takto napsáno – případně by psali, že „je třeba zakoupit místenku“ apod.), akorát riskujete, že budete celou dobu až do Tábora stát, pokud budou všechna sedadla obsazena.