Klára K.

Jak omezit bolest nohou z dlouhého sezení na židli?

Musím sedět ve škole na jedné a té samé tvrdé židli přes šest hodin denně a pokaždé mě z toho neuvěřitelně bolí nohy.
Snažím se protáhnout si je potom každé odpoledne tím, že jdu ze školy až domů pěšky, což mi trvá něco přes hodinu, jenže co doma? Když se učím, sedím, a mé koníčky (kreslení, hraní na kytaru a psaní na počítači/na stroji) se také nejlépe provozují v sedě!
Potom každí den cvičím, ale i tak mě zase druhý den ve škole hrozně bolí nohy a znecitliví mi celej zadek až skoro k bokům. Občas řeknu učitelce, že jdu na záchod a na chodbě si dám pár dřepů.
Jde mi o to, že se bojím, abych třeba v dospělosti neměla nějaké problémy, nebo tak něco…
Pomůže, když si na tu židli přidělám měkký podsedák?
Někde jsem četla, že člověk by neměl sedět déle než tři hodiny denně, jestli je to pravda, jaké riziko mi z tohohle hrozí v budoucnu, když sedím minimálně pět a půl hodiny denně?

Odpovědi
da ny

Podsedák, balanční podsedák, míček (jen částečně nafoklý) můžeš zkusit ;)
http://www.hspor­t.cz/search.php?se­arch=pol%C5%A1­t%C3%A1%C5%99&ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=cpc-balancni-polstar
Nesedíš ve škole na malé/nízké židli?
Odpověď ti může dát lékař (ortoped, neurolog) v případě setrvávajících potíží.
Pokud děláš klasické dřepy – je to špatně!
Pokud jdeš ze školy přes hodinu pěšky po chodníku – je to velmi špatně!
Jakým způsobem sedáváš na židli ?
Doma si někdy podlož nohy třeba bedýnkou, aby byl v kolenou tupý úhel