Weroniq

Musím se s nízkým krevním tlakem nějak léčit?

nikdy jsem se o tlak nestarala, jsem mladá, ale rodiče si teď musí měřit tlak a tak jsem si ho taky párkrát změřila a mám hodnoty tak 90/60 a prý je velmi nízký, tak proto se můžu cítit často tak unavená a malátná, ale prý na to nic není, leda si dát kávu nebo panáka, ale ani jedno nepiju..

Nejlepší odpověď
hanulka11

také mám nízký tlak – někdy i kolísavý což není vůbec příjemné
ale už jsme se s tím naučila žít

je pravda pokaždé není chuť na kávu nebo štamprdli /někdy stačí i 1/2 l pivka

snaž se sportovat , hýbat se a žij aktivně

Další odpovědi
www

Nesprávný tlak je vždy potřeba léčit, třeba jen úpravou návyků, nebo léky.
Zajdi k lékaři, poví ti více.

Zdroj: Zkušenost

Sůwa

Nízký tlak má většina mladších žen a v podstatě se léčit nedá. Přesně jak píšeš, dát si kávu (panáka ne), nebo červené víno. To mi dokonce doporučili pít i v těhotenství, protože nízký tlak škodí plodu víc než to víno. Jestli se ale měříš digitálním tonometrem, tak ten není moc přesný. Bylo by lepší si nechat změřit tlak u lékaře rtuťovým. Kdysi byl na snížení tlaku Pedrolon, možná má lékař něco novějšího.

tom004

Moc se mi ty hodnoty tlaku nezdají,protože to už je pomalu na „dřevěné pyžamo“.Ale pokud je to měřeno seriózním Hg tonometrem,a ne nějakým elektronickým udělátkem „made in China“,za 50,– Kč,tak bych co nejdříve navštívil lékaře.A ještě něco.Sport s takovým tlakem,není zrovna nejlepší způsob jak ho zvýšit.A káva a panák tlak krátkodobě může zvýšit,ale problém zůstává.

Drap

Většinou se to neléčí. Panák nebo turek opravdu pomáhá. Jen pozor aby se to nepřehnalo a nevznikla závislost. Měl jsem ještě nižší tlak, časem se to srovná. Dnes mám tlak již na normálu.

kapka

Mám taky takhle nízkej tlak. Žádný prášky mi na to nikdy doktoři nedávali.
Asi tak v osumnácti jsem zkolabovala, když jsem delší dobu málo spala, dělala jsem jeden čas jen noční a ve dne jsem poměrně málo spala, protože jsem měla spoustu jiných zajímavějších věcí na starost. Tak jsem si přivodila tlak 70/30 a zkončila na pohotovosti, píchli mi kofeinovou injekci a dali vypít kafe /kromě gynekologickýho vyšetření, prej jestli nejsem těhotná/ Úplně jsem tenkrát neomdlela, ale přestala jsem na chvíli vidět.
Takže asi bych jen poradila se extrémně nepřepínat. Ale jinak se s tím dá žít normálně.

Tome, hodnoty 90/60 nejsou na umření, znám víc lidí, co to tak má, včetně sebe.
A těch mých 70/30 Vám klidně odpřísáhnu na co chcete. Je fakt že ze mě na tý pohotovosti byli trochu hotový a říkali něco, že už to je skoro smrt.