rtepp

musím při dobíjení autobaterie odpojit kabely? ford fusion

Nejlepší odpověď
cukrar

Není třeba, spíše bych napsal zbytečné, pracné, nic neřešící.
Normálně nabíječku připojte dle polarity a zapněnte do zásuvky.

Další odpovědi
irij

Není to bezpodmínečnš nutné.

ReHu

Já baterii vždy vyjímala a dobíjela v pokojové teplotě.
A kabely bych i tak raději odpojila.

venkovan

Pokud si odpojíte autobaterii, musíte počítt s tím, že po připojení bude nějakou chvíli blbnout počítač v autě. Podívejte se do servisní knihy

Hlada

Nemusíte. Obyčejné nabíječky mají napěťové omezení, takže napětí nestoupne ani při vadném akumulátoru. Naopak, při odpojených kabelech se resetuje řídicí jednotka, vymažou se předvolby radia a radio se zakóduje. Větší nebezpečí je z unikajících plynů, které jsou výbušné a způsobují korozi.

juie

já to bohužel nevím =D

Zdroj: moje hlava

Michal Kole

Raději jo

janek66

Kabely je určitě lepší odpojit.Stačí odpojit jen – pól.Při dobíjení by mohlo dojít k poškození např.dobíjení.