kapka

Musím při defragmentaci při běžné denní údržbě pc pomocí nějakého čistícího programu nejdříve vše zavřít?

Já myslím, že ano. Stalo se mi, že jsem dala „defragmentovat“ a měla při tom spuštěnou hru /nainstalovanou v pc/ A pak už jsem ji v pc nenašla, prostě zmizela. Proč mě čistící program nevaroval předem, ať si to zavřu? Vůbec mě to totiž nenapadlo.
A ještě se chci zeptat, jestli je nějaká šance tu hru někde zdarma získat zpět? Byla součástí Win7, byl to Spider solitaire, taková pěkná verze. Samozřejmě jsem našla na netu jinou hru Spider solitaire, ale není tak hezká a hůř se ovládá.

Doplňuji:
Hurá, mám zpátky Spider solitaire. Našla jsem ho až v tom „zapnout, nebo vypnout funkce systému windows – hry“. Dokonce ta hra byla i zaškrtnutá, že by měla fungovat, ale ve „start-všechny programy-games“ nebyla a ani pc ji po zadání do vyhledávání nemohl najít. Takže jsem to políčko odškrtla-ok. Takže jsem tu funkci vypla. A pak ji zase zpátky zapla, zaškrtla políčko-ok. A hra se objevila ve „všechny programy-games“ a jde otevřít a hrát. Tak to mám radost. Díky p858, řídila jsem se Vaší odpovědí a pak trochu svojí hlavou. A je to!

Nejlepší odpověď
Adlim

Tak to v žádném případě,doporučuji defragmentovat disk při žádném spuštění aplikace.
Hra by se měla dát přidat,aspoň u Windows XP Pro to jde.Ovládací panely-přidat,odebrat programy-přidat nebo odebrat součásti systému

Další odpovědi
tom004

Spusťte před defragmentací čištění disku.Pokud bude aktivní nějaký program,čistič upozorní na nutnost jeho uzavření.Po dokončení čištění můžete v klidu přejít k defragmentaci.

anonym

Při defrag. se rozhodně vyplatí zavřít vše,třeba i okna. Příště......

anonym

Měla by tam určitě být. Zkuste start/všechny programy/games..
Když není (a pokud sem pochopil správně, že máte w7, ale postup je podobný i v jiných os) tak – Start – počítač – odebrat, nebo změnit program (nahoře) – zapnout, nebo vypnout funkce systému windows – hry a tam zaškrtnout jakou chcete přidat.. klik ok a je to