registronic

Musím podepsat prohlášení k dani?

Otázka je, pokud se u dohody o pracovní činnosti vejdu do oněch 2499kč a tedy nemusim platit daň z přijmu, socialni pojištění ani zdravotní (to mi hradí škola), podepisuji prohlášení k dani?

Odpovědi
autacek

Pokud při Tebou uvedeném příjmu (obecně do 5ti tis/měs včetně) prohlášení nepodepíšeš, bude příjem podroben srážkové dani 15%.

r.t.y

do 2500 kč se neodvádí sociální pojištění u DPČ, ale daň a zdravotní pojištění ano. Proto doporučuji podepsat prohlášení – jinak budete platit zbytečně daň.