Avatar uživatele
Bronzový

Musim podavat danove priznani k dani z nemovitosti, kdyz jsem darovala polovinu bytu bratrovi v roce 2014?

Nebo ho musí podat bratr nebo oba dva? Nestačí nejake oznámení fin. Uradu?
Doplňuji:
K 1.1.15 jsme prave majitele oba, kazdy má půlku. Tak není jedno, ze dan prijde cela na me jako dosud a pak si to vyridime mezi sebou s bratrem?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

http://www.penize.cz/…
Kdo je majitelem bytu (k 1. 1. 2015)??
Daňové příznání může buďto podat každý ze spolumajitelů zvlášť a nebo jeden ´za všechny spolumajitele´.
Doplňuji:
K Doplnění:
Daňové přiznání musí podat i bratr (vloni nepodával, nastala změna, poprvé musí přiznání podat).
Pokud jde o daň - klidně jednej za celou nemovitost a "s bratrem si to vyřiď", v tom problém není.


Avatar uživatele
Bronzový

DP musí podat bratr a ty bys měla oznámit FÚ, že již nejsi majitel (už proto, abyste to neplatili 2x):

Podle § 13a odst. 9 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí ztratil-li ten, kdo byl poplatníkem daně z nemovitých věcí, postavení poplatníka proto, že v průběhu zdaňovacího období se změnila vlastnická nebo jiná práva ke všem nemovitým věcem v územním obvodu téhož správce daně, které u něho podléhaly dani z nemovitých věcí, nebo tyto nemovité věci zanikly, je povinen oznámit tuto skutečnost správci daně nejpozději do 31. ledna následujícího zdaňovacího období.
Doplňuji:
Aha, přehlédl jsem, že zůstáváš pořád spolumajitelem. V tom případě viz gecco.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.