Reneček

Musim platit zdravotni a duchodove pojisteni kdyz nepracuji a nejsem ani na uradu prace a kdyz jo tak kolik to dela.

Nejlepší odpověď
bolak

Pokud já vim, tak těch 1700, co říká deli (resp. 1670,–) platí pouze pro OSVČ. U osob bez zdanitelných příjmů zůstává 1080Kč měsíčně.

Pokud se poletu tak mě (p)opravte.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-se-plati-soc-a-zdravotni-pojisteni-kdyz-nejsem-na-uradu-prace-a-nepracuji

Další odpovědi
Deli

Musíte platit zdravotní pojištění, to je povinné, je to cca 1700 Kč měsíčně, přesně to zjistíte na Vaší zdr.pojiš. i s číslem účtu kam platit. Nebudete-li platit, zpětně Vám to spočítají i s penále.
Důchodové platit nemusíte, nespoříte však na důchod.
Proč se nepřihlásíte na ÚP? Tyhle platby by převzal stát.

Drap

Zajít do pobočky své zdravotní pojišťovny a tam se dozvíš vše potřebné. Jinak než osobní návštěvou to zřejmě řešit nelze

tom004

Povinné je obojí.A to i tehdy,když občan nemá žádný příjem.Jedná se o osoby s trvalým pobytem v ČR.