Avatar uživatele
Likafina

Musím platit televizni poplatek?

Dobrý den, odstěhovala jsem se od rodičů a poronajali jsme si s přítelem obecní byt v tom samém městě. Trvalé bydliště mám hlášeno pořád u rodičů a on také. V bytě byl kabel na TV, tak jsme si jí samozřejmě pořídili a zajímá mě jestli musím platit poplatek? Vlastně vznikla nová domácnost ale trvalé bydliště tam hlášené nemáme, takže defacto ho platí rodiče ale na jinou adresu… Pak mě zajímá, jestli mohou zjistit, že vlastníme televizi a že neplatíme? Nejsme přihlášení celkem dlouho, protože jsme na to nějak zapomněli a teď se bojím, že když se přihlásíme, tak na to přijdou, že už TV vlastníme a používáme a tak nám dají pokutu 10 tisíc. Také když je to obecní byt, nemůže to platit za nás obec?

Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Televizní poplatek platí za domácnost, která užívá přijímač. Trvalé bydliště s tím nemá co dělat.

Že by se měla ta bezedná žumpa na peníze zvaná ČT zrušit, resp. zprivatizovat, to je jiná pohádka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rosťa

My ho neplatíme 5 let a nikdo po nas nic nechtel (klepu na dřevo)… a zajimalo by mě kolik takovych je. ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Rosťa : Máš recht, ti ostatní troubové to zaplatili za tebe. Ale jak se říká, tak dlouho se chodí do lesa ...... !

https://tvp.ces­katelevize.cz/po­platky/domacnos­ti.php

http://zena.cen­trum.cz/bydle­ni/clanek.phtml?ol­d_url=bydleni/ra­dy-a-navody/2009/4/21­/clanky/kdo-musi-platit-poplatky-za-televizi-rozhlas/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Televizní poplatky jsou jedním z legálního finančního násilí na lidech v této republice a nic jiného.Je to nestoudné a udivuje mne,že těm ředitelům tam v té televizi na kterou se vlastně celý čas nedá koukat a která má příjmy i z reklam, není blivno z toho,že ždímají z lidí peníze v podstatě za nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud máte zaplacený poplatek v trvalém bydlišti můžete pouužívat tel příjmač na chatě nebo v přechodném bydlišti bez placení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JanyOK

Poplatníkem televizního poplatku je podle zákona č.348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů fyzická osoba, která je vlastníkem televizního přijímače nebo je jeho uživatelem, pokud již není poplatníkem vlastník. Televizní poplatek se platí z jednoho televizního přijímače, z druhého a každého dalšího televizního přijímače se poplatek neplatí. Poplatek se neplatí rovněž z televizního přijímače, který je v držení fyzických osob žijících s poplatníkem v téže domácnosti. Televizní poplatek platí i účastník televizního kabelového rozvodu, protože televizní poplatek není součástí platby za kabelový rozvod.

Zdroj: www.finance.cz/zpra­vy/finance/143771-platime-rozhlasove-a-televizni-poplatky/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek