Avatar uživatele
Registrovaný

Musím platit daň z příju z prodeje pozemku?

Když jsem pozemek koupil loni za 100.000 a letos ho za 100.000 prodávám, musím z tohoto příjmu - ač je neziskový - platit daň?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Ne nemusíte, pokud jste ho za stejnou cenu koupil a za stejnou prodáte.
Váš příjem dle §10 ZDP bude 100 tis. avšak odčitatelný výdaj bude pořizovací cena, která je rovněž 100 tis. I když tento příjem musíte do daňového přiznání uvést, zdaněn nebude, neboť výslední dílčí základ dle § 10 je Kč 0,-.

P.S.: No jasně, že by to bylo nefér :-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Obávám se že musíte!

Tak se omlouvám,Jambalaya to ví líp než já!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

William2

Jestliže ano, tak je to teda nefér, to by měla existovat možnost si nákup pozemku v minulém roce dát do daňového přiznání jako náklad!

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.