Musím platit alimenty ?

Musim platit alimenty na syna ,když žiju s družkou v jedné domácnosti a běžně nakupuji jak jidlo tak i věci.děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud vám byla soudem stanovena vyživovací povinnost na syna v určité výši, je nutné ji posílat. Pokud tak nebudete činit, jste v pr…, protože vy budete muset dokázat, že jste plnil povinnost uloženou soudem a to jaksi nebudete mít jak dokázat.
V rozsudku je jasně stanoveno, že máte hradit k rukám matky xx,–Kč a ne, že máte místo toho nakupovat..... Takže vlastně neplníte povinnost a za to můžete být potrestán.
Pozor na to!

Další odpovědi
BENYTA

Samozřejmě,že alimenty platit musíte,co platíte navíc,je jen vaše dobrá vůle,podstatný je doklad,že jste splnil svou povinnost.

Nuk nuk

POkud Vám alimenty stanovil soud, jste povinen je platit. Jestliže s matkou i dítětem žijete ve společné domácnosti a podílíte se na ní i finančně, doporučila bych požádat soud o nějakou úpravu jeho rozhodnutí.

kokoťenko

vůbec z toho nejsem chytrej,než jsme se s manželkou vzali,tak jsme spolu taky žili a měli jsme mimčo a nikdy jí nenapadlo,aby si nechala od soudu určit výživné. Jak to žijete?

člověk

záleží na družce,jak se k vám staví,pokud spolu nekamarádíte,do­poručuji nekupovat pro ně jídlo a zaopatření,ale dohodnout se na částce,kterou budete poukazovat na konto,ženy jsou v těchto věcech mstivé a třeba za pár let u soudu bude tvrdit,že od vás nedostala ani korunu,takže dělat radost,ale uvažovat,z výpisů to pak můžete dokázat

kočíčí

Souhlasím s člověkem!!!!Ahoj

Zdroj: kočičí

NickD

Je naprosto jedno ským a kde bydlíte.Pokud máte přiznané otcovství,tak ro vás jako rodiče platí i vyživovací povinnost a to i v případě,že nežijete ve společné domácnosti a víše není upravena soudem!
Pokud nemáte uzníno otcovství v rodném listu dítěte a žijete sním v jedné domácnosti,tak pro vás tato povinnost neplatí,ale je to miminálně nerozumné a už placení čehokoli kolem společné domácnosti se za víživné může považovat.