Musím Paypal „dobíjet“ nebo slouží jen jako prostředník a peníze nedrží?

Funguje Paypal jako peněženka, která se musí dobít, dříve než s její pomocí lze zaplatit, a nebo prostě zaplatím Paypalem i když na něm mám nižší Paypal balance než je cena zboží (=peníze jdou z bankovního účtu)?

Na internetu jsem našel články potvrzující obě varianty.

Edit: A lze to nějak nastavit? Nebo se při platbě nejdříve „vysaje“ Paypal konto a poté se ubírá z BÚ, nebo celá platba jen z BÚ, nebo..? Prosím vysvětlit polopatisticky, děkuju :D

Nejlepší odpověď
gecco

Obé…
Můžeš z BÚ na PayPal převést prostředky předem, můžeš ale i platit tak, že účet z BÚ (KK) dotuješ až v okamžiku platby.
____________
Aha – tak toto nevím, já mám na PayPalu pořád víceméně 0 (nemám příchozí platby), při platbě se mi prostředky berou z BÚ…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Na paypalu uvádíš číslo své platební karty a platba probíhá tak, jako bys platil kartou. Pokud máš na paypalu nějaký zůstatek, odečte se na platbu a zbytek jak říkáš vysaje z BÚ pomocí karty jako platba u obchodníka, tedy zadarmo.
Pokud máš na paypalu nulu, odečte ti to pomocí karty z BÚ.
Má to jednu výhodu. Při odečítání neplatíš nic za platbu, je to jako platba kartou u obchodníka a za druhé počítají se pro výpočet platby deviza střed a nikoli valuty prodej, které jsou dražšší.
Deviza jsou levnější než valuty, které se vyplácejí v hotovosti.