Pokročilý

Musím Paypal "dobíjet" nebo slouží jen jako prostředník a peníze nedrží?

Funguje Paypal jako peněženka, která se musí dobít, dříve než s její pomocí lze zaplatit, a nebo prostě zaplatím Paypalem i když na něm mám nižší Paypal balance než je cena zboží (=peníze jdou z bankovního účtu)?

Na internetu jsem našel články potvrzující obě varianty.

Edit: A lze to nějak nastavit? Nebo se při platbě nejdříve "vysaje" Paypal konto a poté se ubírá z BÚ, nebo celá platba jen z BÚ, nebo..? Prosím vysvětlit polopatisticky, děkuju :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Obé...
Můžeš z BÚ na PayPal převést prostředky předem, můžeš ale i platit tak, že účet z BÚ (KK) dotuješ až v okamžiku platby.

Další odpovědi:

Stříbrný

Na paypalu uvádíš číslo své platební karty a platba probíhá tak, jako bys platil kartou. Pokud máš na paypalu nějaký zůstatek, odečte se na platbu a zbytek jak říkáš vysaje z BÚ pomocí karty jako platba u obchodníka, tedy zadarmo.
Pokud máš na paypalu nulu, odečte ti to pomocí karty z BÚ.
Má to jednu výhodu. Při odečítání neplatíš nic za platbu, je to jako platba kartou u obchodníka a za druhé počítají se pro výpočet platby deviza střed a nikoli valuty prodej, které jsou dražšší.
Deviza jsou levnější než valuty, které se vyplácejí v hotovosti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.