ČZ 250

Musím odvádět zdr. a soc. pojištění i z dalších pracovních úvazků?

Mám plný pracovní úvazek a kromě daně je mi strháváno i zdr. a soc. pojištění… zaměstnavatel (firma) se o vše zcela normálně stará. Mám však ještě k plnému pracovnímu úvazku ještě částečný pracovní úvazek u jiné firmy (společnosti)… musím zde z tohoto částečného úvazku také odvádět zdr. a sociální pojištění, když toto odvádí (odvádím) za plný pracovní úvazek?

Odpovědi
terry

Zdrav.a soc. pojištění se odvádí dle výše příjmu. Takže ano.
Pokud se prac.úvazek legální, záleží na druhu prac. úvazku, odvádí zálohu na pojištění zaměstnavatel.
Už mnoho let zaměstnancem nejsem, proto nemám osobní zkušenosti, ale myslím, že to je tak.

JájsemRaibek

Záleží na tom, co máš za vedlejší zaměstnání a také výše výdělku. Pokud máš dohodu o provedení práce – jakože asi jo, tak pokud nedosahuje výdělek určitou část (myslím 10tisíc), tak soc. ani zdrav. pojištění odváděno není. Daň ano, protože neuplatňuješ odpočet, který uplatňuješ jistě v hlavním prac. poměru.

ČZ 250

Mám tomu tedy rozumět tak, že pokud budu více pracovat, tak ze mě bude mít zdr.pojišťovna i sociálka více peněz ? Zdravotní je odváděno z plného pracovního úvazku, jak mohu být zvýhodněn, když dám zdravotní ještě z dalšího úvazku ? Jedná se o normální pracovní smlouvu s poloviční měsíční normou hodin … žádné dohody o provedené práci apod.