Avatar uživatele
Bednaricek

Musím něco udělat s bankovním účtem v mínusu?

Dnes mi přišla SMS, že se můj účet dostal do mínusu. Cituji z SMS „Zkontrolujte zustatek prip. jej co nejdrive vyrovnejte“. Mám osobní účet ERA. Nemám s podobnou situací zkušenosti – nikdy se mi nic podobného nestalo. Hrozí mi nějaký postih? Jedná se o –40Kč. Peníze mohu dorovnat až zítra ráno a doufám, že mi banka nenapálí nějakou tučnou pokutu :D. Děkuji za Vaše odpovědi.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Drap před 2734 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Cenobita

Taková maličká suma není důvodem velkého postihu, maximálně to budě nějaká koruna, za SMS a za úrok, ale není to likvidační, buď v klidu.

Pokud je účet v mínusu, banka si účtuje vyšší úrok. Některé banky přečerpání účtů umožňují tzv. kontokorent:

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kontokorent

Ale nic není zadarmo i kontokorent se úročí vyšší sazbou.

Upravil/a: Cenobita

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Dorovnej co nejdříve. V těchto případech banky většinou k žádným sankcím nepřistupují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Je ERA poštovní spořitelna?

Poštovní spořitelna
30 %
26 – 200 Kč za avízo k vyrovnání
10 Kč za SMS
400 Kč za upomínku k vyrovnání

Článek je sic 3,5 roku starý, nicméně že by s těmi sankcemi banky nějak vyměkly, to se mi nezdá. Každopádně určitě mají svojí infolinku, kam si můžeš zavolat a sdělí ti jistě přesné informace. Zahrávat si s tím nemá smysl, můžeš se vcelku bez větších problémů dostat do rejstříků dlužníků a pak ti např. nedá žádná banka hypotéku.
Nevím, kde Drap přišel na ty blbost, že většinou v těchto případech banky k žádným sankcím nepřistupují. Asi má prachy u banky Manželka. 🙂

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/finan­ce/294071-banky-precerpani-uctu-tvrde-trestaji.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Zdánlivě se jedná o prkotinu. Ovšem v prvopočátku i kvůli zanedbatelné částce se ocitneš v bankovní evidenci dlužníků a budeš opatřen vizitkou ušpiněného klienta. Tento fakt pak cca po čtyři roky bude u solidních bankovních domů hendikepem při posuzování tvých příp. žádostí o spotřebitelský nebo hypoteční úvěr. Nebudeš sice odmítnut, ale zvýší se cena úvěru i služeb.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

V kapitalismu není nic zadarmo, 30% k tomu 100 avízo,. 400 upomínka, českých tvrdých

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek