Bednaricek

Musím něco udělat s bankovním účtem v mínusu?

Dnes mi přišla SMS, že se můj účet dostal do mínusu. Cituji z SMS „Zkontrolujte zustatek prip. jej co nejdrive vyrovnejte“. Mám osobní účet ERA. Nemám s podobnou situací zkušenosti – nikdy se mi nic podobného nestalo. Hrozí mi nějaký postih? Jedná se o –40Kč. Peníze mohu dorovnat až zítra ráno a doufám, že mi banka nenapálí nějakou tučnou pokutu :D. Děkuji za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
Cenobita

Taková maličká suma není důvodem velkého postihu, maximálně to budě nějaká koruna, za SMS a za úrok, ale není to likvidační, buď v klidu.

Pokud je účet v mínusu, banka si účtuje vyšší úrok. Některé banky přečerpání účtů umožňují tzv. kontokorent:

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kontokorent

Ale nic není zadarmo i kontokorent se úročí vyšší sazbou.

Další odpovědi
Drap

Dorovnej co nejdříve. V těchto případech banky většinou k žádným sankcím nepřistupují.

Alesh

Je ERA poštovní spořitelna?

Poštovní spořitelna
30 %
26 – 200 Kč za avízo k vyrovnání
10 Kč za SMS
400 Kč za upomínku k vyrovnání

Článek je sic 3,5 roku starý, nicméně že by s těmi sankcemi banky nějak vyměkly, to se mi nezdá. Každopádně určitě mají svojí infolinku, kam si můžeš zavolat a sdělí ti jistě přesné informace. Zahrávat si s tím nemá smysl, můžeš se vcelku bez větších problémů dostat do rejstříků dlužníků a pak ti např. nedá žádná banka hypotéku.
Nevím, kde Drap přišel na ty blbost, že většinou v těchto případech banky k žádným sankcím nepřistupují. Asi má prachy u banky Manželka. 🙂

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/finan­ce/294071-banky-precerpani-uctu-tvrde-trestaji.html

dudu

Zdánlivě se jedná o prkotinu. Ovšem v prvopočátku i kvůli zanedbatelné částce se ocitneš v bankovní evidenci dlužníků a budeš opatřen vizitkou ušpiněného klienta. Tento fakt pak cca po čtyři roky bude u solidních bankovních domů hendikepem při posuzování tvých příp. žádostí o spotřebitelský nebo hypoteční úvěr. Nebudeš sice odmítnut, ale zvýší se cena úvěru i služeb.

Kryšpín

V kapitalismu není nic zadarmo, 30% k tomu 100 avízo,. 400 upomínka, českých tvrdých