musim nahlasit osobu ve svem byte

jsem vlastnik bytove jednotky a zajimalo by me jestli musim nahlasit svou pritelkyni kdyz spolu bydlime-manzele nejsme a ona ma trvale bydliste ve stejnem meste-pry ji musim nahlasit ale my nechcem-co mam delat moc dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
kropitko

když nechcete,tak nemusíte

Další odpovědi
standa

Jak komu 🙂

  1. ÚŘADŮM samozřejmě NIC hlásit nemusíte, když nechcete
  2. Společenství vlastníků jednotek (SVJ) však MŮŽE ve svých stanovách pověřit někoho (výbor), že vede ´knihu´ nejen členů SVJ, ale případně eviduje i dlouhodobě bydlící osoby v domě

člověk

Podle evropy nemusíte,pokud to není člověk hledaný.
A opak toho je,jak tam někoho přihlásíte,už vůči němu máte povinosti,popelnice a zajištění jiného trvaleho bydlení,pokud jej už nebudete chtít,to se týká vašeho vlastnictví.pokud užíváte bydlení od jiné osoby i právnické,řeší to vaše smlouva s majitelem