slečna fajn

musím na pracovní úřad?

Minulý týden jsem získala diplom na VOS a teď ve středu jsem podepsala pracovní smlouvu,zajímá mě tedy jaké změny a dokumenty musím donést na úřad práce a jestli je to nutné.předem děkuji za odpověď
Doplňuji:
Doplnuji ze na UP nejsem zaregistrovana,jen me zajimalo jestli neni nejakou moji povinnosti tam jit nahlasit ze jsem dokoncila skolu a rovnou nastoupila do zamestnani.

Nejlepší odpověď
Damiana

Nepíšeš, zda jsi na ÚP vedena. Jestli ano, musíš jim to oznámit a danést patřičné doklady, aby byla ukončena tvá tamější evidence.
Jestli jsi na ÚP vedena nebyla a jsi normální studentka, která dokončila školu, nevidím důvod, proč bys na „pracák“ vůbec chodila.

Další odpovědi
anonym

Doplňuji Damianu:
Úřad práce slouží k evidenci nezaměstnaných osob, čili lidí, kteří po skončení školy práci nemohou sehnat, nebo byli ze zaměstnání propuštěni z titulu skončení pracovní smlouvy nebo na základě výpovědi.

Mohu Vám jenom popřát, aby se Vám tohoto potěšení ještě hodně dlouho nedostalo.

anonym

Myslím, že na žádný pracák nemusíš, pokud jdeš hned ze školy do práce, nemáš mezi školou a prací žádný „okno“, tak nemusíš,naco?Jinak by to bylo, kdybys tu práci nesehnala,to se pak musíš hlásit myslím do osmi dnů,nevím, jak ti to vychází na dny, ale stejně myslím, že prostě nemusíš