Avatar uživatele
sunchAtor

Musím na pedagogické střední škole umět hrát na hudební nástroj?

Chci být učitelk ve školce ale nevím jestli Musím na pedagogické střední škole umět hrát na hudební nástroj?

Zajímavá 0 před 3465 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Vrámci předškolní pedagogiky je hudební výchova jedním z hlavních předmětů – takže se ´obávám´, že ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Pravděpodobně ano.
Ale existují i pedagogická lycea, kde by to mohlo být i jinak.
Doporučuji projít weby škol, o něž máš zájem, v informacích
o přijímacím řízení bys měla najít potřebné informace.

Pokud bys šla na obor vychovatelství,
neměl by být hudební nástroj nutný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ano, klavír + jeden volitelný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jancek

já hraji na kytaru :D a to nemusím chodit ani na pedagogickou školu a ani jsem na ni nechodil, tak ono je to výhoda umět hrát na nějaký nástroj :)

před 2354 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

v 99 procentech ano :) a přemýšlíš o tom jaký nástroj? ono to není jenom tak, ale jestli má být člověk pedagog ať už v MŠ nebo na jiných školách, něco by ovládat měl…

před 2361 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

a na jaký nástroj se tam většinou hraje? moje dcera přemýšlí že půjde na pedagogickou školu, tak aby věděla do čeho se to chystá…

před 2358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

ono nejlepší je prostě klavír (piano) nebo kytara… samo že se musí umět ovládat rytmy a rytmické nástroje (paličky, bubínek… atd) takže tak :)

před 2353 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Verča5554

A je nutné hrát na oboje když dcera ovládá klavír musí umět i na kytaru?

Avatar uživatele
maruusa

v tom případě by se teda měla začít pomalu na něco učit hrát… tak já se nějak pokouknu co a jak kde je

před 2347 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

a narazila jsi na něco zajímavého nebo něco co jsi už pořídila? klidně ti pomůžu pokud budeš chtit :) né že bych byla přeborník, ale trochu se vyznám

před 2345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

zatím nic :( koukala jsem se a je toho tolik, že fakt neví co teda vybrat. jako rada by mi přišla vhod :)

před 2333 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

a pro co teda jste? kytara nebo radši piano či klavír nebo teda klávesy? ono když se rozhodnete v tomhle, tak pak klidně a moc ráda poradím :)

před 2330 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

já bych byla radši pro kytaru, přijde mi to lepší a tak nějak praktičtější a nakonec i levnější než piano :)

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

To je naprostá pravda :D a už ses koukala? akustickou, elektrickou nebo obojí nebo co? ráda pomůžu :))

před 2326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

jsem pro akustickou a ráda bych se vešla tak do patnácti tisíc. Nebo je potřeba víc? A je taky potřeba k tomu něco si dokoupit a tak?

před 2320 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

promin, nebyla jsem tady moc… jinak těch patnáct tisíc bohatě stačí, tak tím bych se netrápila :) spíš teda se musíš rozhodnout jakou chceš :) a cena je ideální :))

před 2296 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

tak ja se teda nějak pokouknu… nebo máš třeba nějaký vhodný tip abych to hledání měla jednodušší? jako koukala jsem se už, to jo a je toho tolik, že fakt nevím které jo a které ne :(

před 2291 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

Samo že mám, jenom je fajn když si každý svůj hudební nástroj vybere podle sebe :) tak se koukni a pak kdyžtak poradím a pomůžu, jo?

před 2290 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

nejspíš půjdu do té kytary, tak jestli mi můžeš nějakou tu akustickou kytaru poradit? budu ráda ani vůbec vlastně nevím co všechno k ní potřebuji dokoupit a tak..

před 2284 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

Já mám doma tuhle akustickou kytaru https://kytary­.cz/norman-expedition-natural-solid-spruce-sg/HN146401/ a jako jsem s ní hodně spokojený :) je fakt dobrá, ale chápu že může být drahý pro začátek..

před 2281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

Tak po nějaké takové bych se mohla kouknout :) je hezká a jestli říkáš že je dobrá, tak to vyzkouším

před 2268 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

je fakt, já ji mám a nestěžuji si :) a co ty? dopadla jsi teda nějak nebo stále hledáš a lovíš a zkoušíš,

před 2263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

už jsem trochu pokročila :) takže teď už jen zajdu do kamenného obchodu a zjistím co a jak :) ale už se moc těším

před 2254 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

ono v obchodě je to prostě nejlepší :) protože tam ti fakt poradí a řeknou co a jak :) není nad odbornou radu :)

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanak884

Kup si saxofon!!! To je pak teprve lahoda :) https://kytary­.cz/arnolds-sons-ass-101c/HN167911/ tenhle je náhodou dost boží :) jsem saxofonista tak ti jej doporučuji, ale chápu že klavír nebo kytara je prostě oblíbenější :/ :D

před 2248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

Ale jak jsi teda pokročila? máš už nějaké nástroje na výběr nebo stále jen koukáš? byla jsi v obchodě? co ti poradili???

před 2249 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

tak super, zkus se kouknout která by se ti líbila. Třeba i barva a hlavně jestli má být akustická nebo elektrická. To je teď nejzásadnější otázka :))

před 2327 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek