sunchAtor

Musím na pedagogické střední škole umět hrát na hudební nástroj?

Chci být učitelk ve školce ale nevím jestli Musím na pedagogické střední škole umět hrát na hudební nástroj?

Odpovědi
gecco

Vrámci předškolní pedagogiky je hudební výchova jedním z hlavních předmětů – takže se ´obávám´, že ano.

ivzez

Pravděpodobně ano.
Ale existují i pedagogická lycea, kde by to mohlo být i jinak.
Doporučuji projít weby škol, o něž máš zájem, v informacích
o přijímacím řízení bys měla najít potřebné informace.

Pokud bys šla na obor vychovatelství,
neměl by být hudební nástroj nutný.

Lamalam

Ano, klavír + jeden volitelný.

jancek

já hraji na kytaru :D a to nemusím chodit ani na pedagogickou školu a ani jsem na ni nechodil, tak ono je to výhoda umět hrát na nějaký nástroj :)

adelickaa

v 99 procentech ano :) a přemýšlíš o tom jaký nástroj? ono to není jenom tak, ale jestli má být člověk pedagog ať už v MŠ nebo na jiných školách, něco by ovládat měl…

maruusa

a na jaký nástroj se tam většinou hraje? moje dcera přemýšlí že půjde na pedagogickou školu, tak aby věděla do čeho se to chystá…

adelickaa

ono nejlepší je prostě klavír (piano) nebo kytara… samo že se musí umět ovládat rytmy a rytmické nástroje (paličky, bubínek… atd) takže tak :)

Verča5554

A je nutné hrát na oboje když dcera ovládá klavír musí umět i na kytaru?

maruusa

v tom případě by se teda měla začít pomalu na něco učit hrát… tak já se nějak pokouknu co a jak kde je

adelickaa

a narazila jsi na něco zajímavého nebo něco co jsi už pořídila? klidně ti pomůžu pokud budeš chtit :) né že bych byla přeborník, ale trochu se vyznám

maruusa

zatím nic :( koukala jsem se a je toho tolik, že fakt neví co teda vybrat. jako rada by mi přišla vhod :)

adelickaa

a pro co teda jste? kytara nebo radši piano či klavír nebo teda klávesy? ono když se rozhodnete v tomhle, tak pak klidně a moc ráda poradím :)

maruusa

já bych byla radši pro kytaru, přijde mi to lepší a tak nějak praktičtější a nakonec i levnější než piano :)

adelickaa

To je naprostá pravda :D a už ses koukala? akustickou, elektrickou nebo obojí nebo co? ráda pomůžu :))

maruusa

jsem pro akustickou a ráda bych se vešla tak do patnácti tisíc. Nebo je potřeba víc? A je taky potřeba k tomu něco si dokoupit a tak?

adelickaa

promin, nebyla jsem tady moc… jinak těch patnáct tisíc bohatě stačí, tak tím bych se netrápila :) spíš teda se musíš rozhodnout jakou chceš :) a cena je ideální :))

maruusa

tak ja se teda nějak pokouknu… nebo máš třeba nějaký vhodný tip abych to hledání měla jednodušší? jako koukala jsem se už, to jo a je toho tolik, že fakt nevím které jo a které ne :(

adelickaa

Samo že mám, jenom je fajn když si každý svůj hudební nástroj vybere podle sebe :) tak se koukni a pak kdyžtak poradím a pomůžu, jo?

maruusa

nejspíš půjdu do té kytary, tak jestli mi můžeš nějakou tu akustickou kytaru poradit? budu ráda ani vůbec vlastně nevím co všechno k ní potřebuji dokoupit a tak..

jancek

Já mám doma tuhle akustickou kytaru https://kytary­.cz/norman-expedition-natural-solid-spruce-sg/HN146401/ a jako jsem s ní hodně spokojený :) je fakt dobrá, ale chápu že může být drahý pro začátek..

maruusa

Tak po nějaké takové bych se mohla kouknout :) je hezká a jestli říkáš že je dobrá, tak to vyzkouším

jancek

je fakt, já ji mám a nestěžuji si :) a co ty? dopadla jsi teda nějak nebo stále hledáš a lovíš a zkoušíš,

maruusa

už jsem trochu pokročila :) takže teď už jen zajdu do kamenného obchodu a zjistím co a jak :) ale už se moc těším

adelickaa

ono v obchodě je to prostě nejlepší :) protože tam ti fakt poradí a řeknou co a jak :) není nad odbornou radu :)

hanak884

Kup si saxofon!!! To je pak teprve lahoda :) https://kytary­.cz/arnolds-sons-ass-101c/HN167911/ tenhle je náhodou dost boží :) jsem saxofonista tak ti jej doporučuji, ale chápu že klavír nebo kytara je prostě oblíbenější :/ :D

jancek

Ale jak jsi teda pokročila? máš už nějaké nástroje na výběr nebo stále jen koukáš? byla jsi v obchodě? co ti poradili???

adelickaa

tak super, zkus se kouknout která by se ti líbila. Třeba i barva a hlavně jestli má být akustická nebo elektrická. To je teď nejzásadnější otázka :))