scratcher92

Musím mít vysokoškolské vzdělání, abych mohl založit politickou stranu?

Možná bych i nějakou založil, ale rád bych věděl, jestli potřebuji vysokošk. vzdělání :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – jediné podmínky jsou

  • aby ti bylo 18+
  • abys byl svéprávný
  • abys schrastil ještě aspoň dva takové

Doplňuji:
Viz, např.: http://www.prav­nisebeobrana.cz/po­litická-strana-či-hnutí-jak-je-založit

Další odpovědi
mosoj

Nikoliv. Stačí absolvovat mateřskou školku.

emissarius

Ani dokončená mateřinka není nutná

Kelt

Nezáleží na vzdělání, ale na řídících schopnostech a na nějakém programu, kterým by se ta strana řídila.

Mirdas

Rozhodně ne.
Bohužel u nás se do politiky spíše pouštějí bezcharakterní lumpové, kteří tímto krokem si „vzdělání doplňují“ a podvody legalizují.
Přeji vám aby jste se prosadil a vše toto změnil.