Milan225

Musím mít vízum do Anglie když mám trvalý pobyt v ČR a nejsem občanem EU?

Dobrý den. Jedu se školou do Anglie na 2 týdny. Vlastní vietnamský cestovní pas a kartičku povolení o trvalém pobytu v Čr. Bojím se, že mě nepustějí na letišti. Myslíte, že k odbavení stačí pouze vietnam. ces. pas a kartička o tr. pobytu ? Děkuju Vám moc za odpověď
Doplňuji:
a kdyby se jelo autobusem?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne. Obávám se, že bude zapotřebí vízum. Na stránce v odkazu se ptají, jaký máte pas, ne trvalý pobyt. Anglie bohužel není v Schengenském prostoru …
Doporučuji ale ověřit na britském velvyslanectví:
https://www.gov­.uk/governmen­t/world/organi­sations/british-embassy-prague.cs

Zdroj: https://www.gov­.uk/check-uk-visa

Další odpovědi
klumprt

Myslím, že by to mohlo stačit. Ale doporučil bych raději se ještě informovat na britské ambasádě.

arygnoc

potrebujete vízum.
imigračný úradník na letisku vás do krajiny nevpustí (nie ste občan eú, miesto trvalého pobytu ho nezaujíma).

;-Q
Doplňuji:
aj keby ste išli autom/autobusom, tak pred vstupom na ostrovy – ešte na francúzskom území pred nástupom na trajekt (alebo vlak pod kanálom) prechádzate britskou pasovou kontrolou.

;-Q