Avatar uživatele
Registrovaný

Musím mít pedagogické vzdělání, pokud soukromě doučuji a své příjmy již budu muset zdaňovat?

Soukromě doučuji děti ZŠ, SŠ i VŠ češtinu, matiku atd. Mám ale bakalářský titul z ekonomie. Až mé příjmy přesáhnou 30 000,- budu muset příjem zdanit podle DPFO. Budu muset mít ale pedagogické vzdělání? Nebo soukromé doučování není nijak ošetřeno v zákoně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jde o soustavnou činnost, musíš si obstarat ŽL (např. Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti, což je živnost volná, tedy nemusíš splňovat žádné kvalifikační požadavky) a nad výdělek (myslím) 15.000,- Kč ročně i podat daňové přiznání (a, samozřejmě, započítat daňové úlevy, takže to, zda a kolik budeš platit daň z příjmu bude závislé na tom, jaké úlevy můžeš uplatnit)...
;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Doučování patří mezi volné živnosti a žádné speciální vzdělání není nutné. Podle zákona se jedná o činnost č.72 - Mimoškolní vzdělávání a výchova. Stačí tedy jenom ŽL, danit to pochoipitelně musíš.  
gecco > zase o vteřinku. . .        


Avatar uživatele
Stříbrný

Ke vzdělání už Vám odpověděli přede mnou.

Doučování obvykle není nahodilá činnost (snad by se tak dala brát
jednorázová příprava jednoho dítěte na jednu zkoušku).

Doučujete-li bez živnostenského oprávnění, zaděláváte si na problém,
pokuty za neoprávněné podnikání nejsou zrovna malé.


Avatar uživatele
Bronzový

Jen doplním kolegy: podmínky , tedy i stupeň vzdělání, praxi a další si vždy stanoví ten kdo platí či se nějak jinak na odměně podílí. Ve školách je to stát, u soukromého doučování to mohou být i rodiče, u pekaře zaměstnavatel

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Luss1993

Ahaha, to znamená že až si zažádám o ŽL tak budu zdaňovat příjem v dílčím danovým základu č. 7, že? Já si totiž myslela že v DZD §10. Děkuji moc za odpovědi.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.