jendahun

Musím mít na zálohu speciální program?

Včera jsem koupil externí disk a chci si vytvořit zálohu fotek a dalšího.Musím mít na to v počítači speciální program,nebo stačí kopírovat do disku E a později to z něho stáhnout,nebo kopírovat zpět?Už se o tom tady psalo,Kobain a Freecom.. je pro mě složité.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.Proč jsou ale potom ke stažení ty složité programky pro zálohování?Je to rychlejší?

Nejlepší odpověď
led

Môžte si ich aj normálne prekopírovať
Doplňuji:
Doplnenú otázku pekne zodpovedal Hlada

Další odpovědi
bolak

Zálohovací programy jsou laicky řečeno na věci které nelze jentak kopírovat z místa na místo.

Pokud se jedná o mp3ky,videa,fot­ky,dokumenty, tak ať je přesuneš kamkoliv, tak ti vždycky budou fungovat, stejně jako kytce v květináči je jedno jestli máš v kuchyni nebo v obejváku.

Pak jsou ale složitější programy, třeba operační systém (extrém) a ten když zkopíruješ z jednoho disku na jiný, tak už to prostě fungovat nebude. Proč? Protože operační systém je velká stodesetimetrová sekvoj. Tu prostě nemůžeš jentak vytrhnout a zasadit ji někde jinde.

Hlada

Zálohovací programy umí víc, než kopírování. Je možné pomocí nich vytvářet rozdílové a přírůstkové zálohy, takže objem přenášených dat je mnohem menší, umějí data komprimovat a umějí vytvářet zálohy automaticky podle plánu. Zpravidla výrobci disků nějaký zálohovací program dávají. Doporučuju ho používat hlavně na aktuální zálohu systémového disku. Na zálohu již komprimovaných fotografií ho nepotřebujete.

lexx

Jsou to prostě soubory, data, jako pdf, doc, xls, jpg, MP3, cda…lze libovolně přesouvat, kopírovat a ukládat podle libovůle.