nosahosa

Musím mít na vyměnění žárovky elektrikářskou licenci?

Nejlepší odpověď
Drap

Žádný zákon to nepřikazuje, ale podle tvého dotazu bude zřejmě lepší, když pozveš kvalifikovaného elektrikáře.
Kdo se dokáže takto zeptat, by raději neměl sám na nic sahat.

Další odpovědi
jmhad

u běžné žárovky se nevyžaduje.

briketka10

Určitě ne, ale nezapomeň na gumovou rukavici.

marci1

Ne, ale pokud budeš chtít žárovku vyměnit, nezapomeň vypnout proud.

honza19hk

padesátka vyhláška není potřeba k vyměnění žárovky.Pokud dodržíš postup tak se ti nemůže nic stát,jen pozor žárovka je horká pokud svítila.

led

Nemusíte, ale musíte mať aspoň základnú znalosť, že žiarovka sa vymieňa pri vypnutom, najlepšie odpojenom od zdroja elektrického prúdu, zariadení a prsty sa nesmú dotýkať vodivých (kovových) častí žiarovky a objímky.
PS
Najlepšie je, ak žiarovku vymieňajú dvaja. .
Jeden uchopí starú žiarovku za sklenenú baňku a ten druhý s ním a teda aj žiarovkou točí. :) Pri nasadzovaní novej si úlohy vymenia. :)

Dochy

Pro výměnu žárovky v za,ěstnání potřebujete tuším mít školení podle par 3 vyhl. 50. 😉
(to ale musí mít všichni, kteří mohou mít v dosahu elektrický kabel/prodluž­ku/šňůru… takže všichni)