Zvědavý

Musím mít na každou střelnou zbraň zbrojní průkaz??

Ano-ne? I na nějakou malou pistoli, co by sloužila výhradně na obranu?? díky
Myslím to tak že: je nějaká střelná zbran na jejichž vlastnění nemusím mít zbrojní průkaz ??

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je to jako u řidičáku. Máš jenom jeden a v něm vyznačené skupiny.

Bez zbrojního průkazu můžeš vlastnit flobertku.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Tak jako nemusíš mít na každé auto řidičský průkaz, ale jen jeden a u každé skupiny „orazítkovaný“, stejně tak u zbrojního průkazu.
Je rozdělen na několik skupin a pokud máš všechny skupiny, můžeš mít všechny zbraně.
Nejsem si jistý zda každá zbraň musí mít něco jako technický průkaz.

led

"Příklady předmětů, na jejichž nabývání, držení a nošení se zákon o zbraních nevztahuje:

chladné zbraně (nože, sekery, meče, mačety, obušky apod.)
elektrické paralyzéry
obranné spreje
střelné zbraně, které nesplňují kritéria zákona o zbraních a z důvodu nízkého výkonu či jen imitování zbraně se nejedná ani o zbraně kategorie D (mechanické střelné zbraně s napínací silou nižší než 150 N, hračky na kapsle, imitace a atrapy zbraní)
doplňky a příslušenství zbraní (části zbraní, které nejsou hlavní částí zbraně, zaměřovací dalekohledy atd.)" zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/zbra­ne-podlehajici-zakonu-o-zbranich-a-podminky-jejich-nabyvani-a-drzeni.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3d%3d
na všetky ostatné zbrane platí 119/2002 Sb. zákon o zbraních
https://portal­.gov.cz/app/za­kony/zakonPar­.jsp?idBiblio=53276&nr=1­19~2F2002&rpp=15#lo­cal-content

Klaproth

Bez ZP můžeš mít flobertku, ale ta je jenom pro pobavení. K sebeobraně bych jí nepoužil (i vzduchovka je účinnější).

lexx

jo…asi jo, dokonce na tureckou vzduchovku 5.5 mm s energii projektilu 16J vyšší než běžná malorážka – flobertka

Mravenec

Co vím, tak na airsoftové zbraně se zbroják nedělá 😁
Ale ani tu nemůžeš nikde na veřejnosti ukazovat 😉

Jasně, na každou střelnou zbraň je potřeba zbroják, jen jeden. Ale myslím, že když do strýčka gůglíčka zadáš „zbrojní pas“ tak se odpovědi dočkáš rychleji, než tu čekat na pomocníčky. :)

setapouch

Zbrojní průkaz tě opravňuje vlastnit střelnou zbraň, na kterou se vztahuje zákon o střelných zbraních. Taková zbraň musí mít „techničák“, průkaz zbraně. Na některé střelné zbraně, např. historické, se ale zákon nevztahuje. Takovou zbraň můžeš vlastnit i bez zbrojního průkazu.

Ad doplnění: už několikrát tu zaznělo, že na některé zbraně mít ZP nemusíš. Pokud umíš číst, nechápu význam doplnění.

Edit: „zákon nevztahuje“ opravuji na „zákonná povinnost mít ZP a zaregistrovat zbraň“.

štamgast

Třeba na plynovku nebo flobertku není potřeba zbroják. Vzduchovky do 16J jsou taky bez zbrojáku.