musim mit cestovni pas

potrbujy cestovni pas kdyz jedu do chorvatska a mam obcanku je mi 17

Nejlepší odpověď
standa

což o to pas je sice důležitý, ale ty budeš potřebovat písemný souhlas od rodičů – viz odpovědět na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji

*) za určitých okolností by nejspíš poslední typ občanky (biometrické údaje) mohl stačit, ale já bych to neriskoval a zařídil bych si PAS

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cesta-do-chorvatska

Další odpovědi
Luss

Posilam, co jsem nasla na strankach ministerstva zahranici:

„Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu občana ČR.(vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou), a to v případě cestování do tohoto státu pozemní cestou. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje si uvedenou skutečnost vždy prověřit před odjezdem na Velvyslanectví Chorvatské republiky v Praze“

Osobne cestuji vzdy a vsude s pasem. I kdyz v mnoha zemich uz respektuji OP, pas je proste pas :) v Evrope se vstupem do EU a Schengenu lecos zjednodusilo, ale treba i bezna kontrola policie se s ceskym OP muze stat problemem. Pas respektuje kazdy. Mimo to Chorvatsko neni v EU!

Zdroj: http://www.mzv­.cz/jnp/cz/en­cyklopedie_sta­tu/evropa/chor­vatsko/index.html

pastel.ka

Také jsem toto zjišťovala..Občanka stačí, ale v případě využití zdravotní péče je akceptován pas.
Takže doporučuji pas.U mě to byly to cesty do Švýcarka.