Tombik

Musím k wifi sehnat nějakého internetového providera nebo stačí jen router?

Nejlepší odpověď
anonym

pokud je otázka míněna tak že chcete pořídit router s funkcí wifi AP a tím nechat magicky vzniknout internetovou bublinu ve vasem dome bez toho aniz byste za internet platil providerovi … pak ne , tak zazracna wifi technologie zase neni 🙂 …

je potreba aby vam do routeru/modemu/wifi-ap (to jsou tri funkce dnes uz casto kombinovane v jedinem zarizeni) internet dostal pprovider a ten pak teprve muze integrovany router a wifi-ap rozvadet bezdratove po domacnosti…

Další odpovědi
Michal Kole

Router je síťový směrovač. Používá se když potřebujete třeba spojit dvě sítě.

Notebooky mají WiFi už zabudované tam router nepotřebujete.

Router potřebujete když chcete dostat internet do svojí sítě co máte rozvedenou po budově/bytě.