Musím k soudu??

Probíhá soud,podala jsem trestní oznámení pro neplacení alimentů. Zajímalo mě,jestli tam musím,pokud ano,tak na co se mě tam budou asi tak ptát,když už jsem vše řekla na Policii.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud soud bude přesvědčen, že výslechem svědka vnesete do projednávané věci více světla, tak vás předvolá. Na předvolání bude zároveň i poučení. V případě, že pokud se bez omluvy nedostavíte, můžete být předvedena a udělena vám pořádková pokuta až do výše 50.000,–Kč.
Rovněž tak vás můžou, ale nemusí předvolat na základě návrhu některého účastníka soudního jednání-např. státní zástupce, obviněný, advokát obviněného. Soud pokud bude spatřovat vaši výpověď učiněnou na policii za dostatečnou nemusí žádosti -návrhu vyhovět.
Pokud vás předvolá, bude se vás dotazovat na skutečnosti, které o věci víte, popř. zda chcete něco k výpovědi doplnit.
Jako svědek máte povinnost vypovídat pravdu, jinak se můžete dopustit tr. činu. Výpověď můžete odmítnout pokud byste přivodila tr. stíhání sobě nebo osobě blízké nebo výpovědí porušila tajemství. O tomto však budete poučena.