Karelcz

Musím jít vždy ke svému praktickému lékaři?

Mám nějakého praktického lékaře někde na druhém konci Prahy, u kterého jsem nebyl 5let a již nevím přesně kde to bylo ani jsem to nenašel a zrovna mám nějaký problém, který potřebuji do konce týdne řešit.

Prý mě musí vzít každý lékař jestli mám problém který se zhoršuje a ten mám.

Druhý dotaz se týká registrace. Svojí kartu mám doma, protože jsem jsem ji mému lékaři nedonesl ale jsem tam tuším zaregistrovaný. Tedy jak se přeregistruji jinam? A jak najdu mého lékaře, když již nevím jména ani přesnou adresu?

Dík.

Odpovědi
da ny

Žádný jiný praktický lékař Vás vzít NEmusí, pokud nejste v přímém ohrožení života!
V případě stomatologa Vás s akutní bolestí ošetří všude v době k tomu určené.
Můžete využít pohotovostní službu (mimo ordinační hodiny a o víkendech, poplatek 90 Kč, v každé nemocnici).

Mnoho odborných ordinací má vymezené dny/hodiny, kdy ošetří i neobjednané pacienty.
Nejprve si najděte dobrého praktického lékaře, který Vás bude ochoten zaregistrovat (je jich méně než zubařů :)).

Vaše zákonné právo a nepsaná „povinnost“ je, ve vlastním zájmu docházet každé 2 roky na preventivní prohlídky (hrazené ZP) ke svému praktikovi.
Jinak Vás může také vyřadit z kartotéky.....

http://www.or­dinacemachu.cz/in­dex.php/regis­trace-u-praktickeho-lekare
http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/zmena-praktickeho-lekare-51933
https://www.u­oou.cz/zmena-registrace-u-praktickeho-lekare/d-6262/p1=1279

isteron

Na internetovej stránke domovskej poisťovne zvyknú byť aj adresy a lekári , ktorí poskytujú zdrav. vyšetrenia. Pozri tanm koho máš na blízku.