Avatar uživatele
Pokročilý

Musím jako zaměstnanec platit ještě zdravotní a socialní pojištění za pronajímání bytu?

Doplňuji:
Už dva lidé mi řekli že i přes to že jsem zaměstnanec tak musí platit zdr. pojištění. Potřeboval bych jasnou odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Ne. Pokud dobře chápu otázku, tak pronajímáš byt a máš na něm zisk, soc. a zdrav. ti platí zaměstnavatel, ze zisku z bytu platíš pouze daň z příjmu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Příjmy z pronájmu jsou vymezeny § 9 odst. 1 písm. a) zákona o daních z příjmů.

http://osobni-finance.porad.cz /…

http://business.center.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Sociální a zdravotní pojištění byste musel platit, kdybyste vedle zaměstnání podnikal, případně pokud byste měl dvě či více zaměstnání (a nešlo by o DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně), musel byste pojistné odvést ze všech zaměstnání..

Příjmy z pronájmu nepodléhají sociálnímu ani zdravotnímu pojištění.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

da ny

Nevím sic,e kdo Vám podal informace, ale dle mého a nejen mého názoru platíte pouze daň ze skutečného příjmu.
O zdravotním a sociálním pojištění není nikde zmínka
http://www.finance.cz/…
Tiskopisy si stáhnete z internetu nebo vyzvednete na FÚ.
Tam Vám jistě poradí, vysvětlí nejasnosti a pomohou.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.