kno

Musím hlásit doktorovi, žejsem uukončil neschopenku u jiného lékaře a dal okamžité zrušení. P.p a chci znovu marodit?

Odpovědi
ivzez

Kno, stihnul jste si přečíst mou odpověď na otázku ohledně
nemoci po skončení zaměstnání dříve, než otázku někdo smazal?

Doporučím Vás shrnout celý problém a srozumitelně jej popsat
v jedné otázce (nebudu dohledávat původní otázky), abychom
měli všechny informace pohromadě.

Ráda Vám odpovím, ale nemohu se dohadovat,
co přesně potřebujete.

V této otázce např. není jasné, co míníte obratem
„hlásit doktorovi, že jsem ukončil neschopenku u jiného lékaře“.

O vystavení neschopenky rozhoduje lékař na základě
zdravotního stavu pacienta.

Kdy jste ukončil zaměstnání? Ochranná lhůta činí 7 kalendářních dnů.
Pokud onemocníte v této lhůtě, nebudete mít prvních 14 dnů nárok
na nic, teprve od 15. dne nemoci by OSSZ začala vyplácet nemocenské.

K další odpovědi jsou potřebné informace o datu ukončení zaměstnání,
případně i o datu ukončení předchozí neschopenky. V některých případech
může být důležitá i informace o délce předchozí neschopenky.

Jak to bylo s ukončením zaměstnání?
Máte posudek závodního lékaře a zaměstnavatel
Vás do 15 dnů nepřevedl na jinou vhodnou práci?

  • –––––––

Používejte doplnění otázky, případně můžete psát
dále do diskuze pod otázkou.

[„Chodím“ sem bez java scriptu, takže se mi tu
špatně vyhledává. Těžko se mi vrací k dřívějším
otázkám kvůli informacím (a zde si nejsem jista,
jestli si pamatuji vše, nač jste se ptal).]