Musím dodržovat na kolečkových bruslích rychlost 4km/hod?

Doplňuji:
Vycházím z toho, že se posuzuje jako chodec (z. o pravidlech provozu), který se pohybuje prům. s=4km/hod. Takže na silnici nesmí, pokud je chodník a rychlost se může pohybovat až 30 km/hod. Sice nesmí ohrozit ostatní chodce, ale pomalu nejezdí.

Nejlepší odpověď
mosoj

Klidně můžeš, ale pokud to bude hodně pomalé, tak tě systém projektu index zařadí do podezřelých a trvale sledovaných osob.

Další odpovědi
Reezo

Žádné takové pravidlo neexistuje.

anonym

Proč??
Přiznám se, že nemám tucha o takovémto rychlostním limitu daném zákonem…

marci1

Ne nemusíte. Nesmíte ostatní ohrozit. V zákoně o silničním provozu par. 53(8) „Chůze“ je uvedeno : „Osoba pohybující se na lyžích, kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení nesmí na chodníku nebo na stezce pro chodce ohrozit ostatní chodce.“

Doplňuji:
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d3­.aspx