Shizuka

Music editor

Potřebovala bych nějakou stránku Online nebo ke stáhnutí nějaký program který by z normální písničky udělal jen hudbu jako
je tahle http://www.you­tube.com/watch?v=x_CWIr­jAOvA
Měla jsem jednou jednu stránku kde jste mohli dělat různé effecty
s hudebnímy nástrojemy… poradí někdo ?

Odpovědi
nonnel

Hudba, kterou si stáhneš buď z CD nebo internetu, je již smixovaná ve studiu. Ve studiu jsou nahrány zvlášť všechny nástroje i hlasy, které se potom mixují dohromady. U některého nástroje se síla ubere, někde přidá, hlasy to samé, popřípadě se dodatečně upravuje. Výsledek je písnička, kterou již zpětně nerozdělíš. Musela bys do studia a požádat režii zvuku, aby ti dal namixované jenom nástroje bez zpěvu. To ale nikdo udělat nemůže, jelikož majitelem je autor hudby spolu s autorem textu. Tomu se říká autorská práva. Dají se ovšem koupit i soundtracky z filmů. Tam jsou většinou pouze nástroje bez zpěvu. Takže tady bych hledal. Ono ve skutečnosti je to ještě trošku složitější, ale zhruba to je tak, jak jsem to popsal.