Musí zaměstnavatel vyhovět…

Dejme tomu, že zaměstnanec má zřízen příkaz k úhradě inkasa v bance, ke dni toho a toho. Ale den splatnosti je dřív než připsání výplaty na účet. Musí si zaměstnanec posunout datum úhrady, nebo zaměstnavatel poslat dřív peníze na účet? Nebo se řekne že kvůli tomu musí na účtu furt ležet peníze k dispozici?

U ČS se pokouší neprovedenou platbu opakovat po několika dnech. Úhrady jsou uskutečňovány od 14. do 22. dne v měsíci a výplata je třeba až 25.

Nejlepší odpověď
standa

Samozřejmě, že s tímto problémem nemá
zaměstnavatel nic společnýho a zaměstnanec si musí pro zmiňované inkaso zajistit na SVÉM učtě potřebný zůstatek…

Další odpovědi
hanulka11

Je třeba mít na účtě tolik peněz ,aby platby mohly odejít kdykoliv.